Jizerské hory

Histoire

Na území Jizerských hor je mnoho přehrad, kde je vstup zdarma. Mezi nejnavštěvovanější přehrady patří například Liberecká přehrada, Jablonecká přehrada, nebo také Frýdlant, což je splav. Na území Jizerských hor se nachází i již zmíněná Jablonecká přehrada, která je v Jablonci nad Nisou, tvoří ji celkem tři spojené vodní nádrže, výhodou této přehrady je hlavně pramenitě čistá voda, protože podklad tvoří žula nebo hrubý písek, i pláže jsou snadno přístupné a zdarma.

cesky krumlov

Pokud se do Jizerských hor vydáte za účelem pěší turistiky, doporučoval bych Vám projít si tzv. stezku tří rozhleden. Jestliže jste nadšený cykloturista, jsou pro Vás Jizerské hory to pravé místo kam se vydat, je zde dostatek cyklistických tratí pro nápor turistů, v Jizerských horách existují i cyklobusy, které Vám mohou usnadnit Vaši cestu na kolech. Pokud máte malé dítě s kočárkem, nemusíte se bát, je zde i mnoho tras, které může využít i hůře mobilní člověk s vozíčkem.

city

Jizerské hory jsou vyhledávaným turistickým centrem turistů, kteří vyhledávají zimní sporty. Je zde plno sjezdových a běžkařských tratí, které tvoří velkou síť. Nemusíte se bát, že zabloudíte, protože na každé odbočce jsou mapy s ukazateli, kde se právě nachází a pokud byste přeci jenom zabloudili, jsou tu i mikrobusy, které jezdí i hodinu po uzavření sjezdových tratí. Mezi nejnavštěvovanější trasy pro běh na lyžích patří určitě Jizerská magistrála. Předtím než byl svržen Hitler a Němci přestali být pro Čechy nedosažitelnými, většina z Němců rychle exportovala do své rodné vlasti.

O Jizerských horách

Druhou nejvyšší horou v České republice je Černá hora, která se také nachází v Jizerských horách. Černá hora má dva vrcholy (10840 a 1055 m. n. m.) na tom nižším se rozkládají tzv. Sněžné věžičky, což jsou vlastně skalní útvary. Mezi další „tisícovky“ patří třeba hora Holubník, je ale špatně přístupný a pro obyčejné turisty nepřístupný.

Hľadať


Zajímavé stránky

Přestože v Jizerských horách převládá nápor turistů v zimním období díky lyžařským střediskům, je zde co dělat i v létě. Na své si zde přijdou nejen už zmínění lyžaři, ale třeba také plavci, cyklisté, potápěči nebo bruslaři.